Prona

Home > ABI Prona > Vile

Shitet shtëpi 3 kat me truall 123 m² në Rr.”Emin Duraku”, Korçë

  • QytetiKorcë
  • Lloji i PronësVile
  • Sipërfaqja396m2
  • Vendndodhja

Shitet shtëpi 3 kat + garazh me sipërfaqe trualli 123 m² dhe ndërtese me leje ndërtimi total 396 m². Ndërtesa ndodhet në një zonë me ndërtime të ulta pranë Rtv Korça, në një distancë rreth 90 m nga Shkolla e mesme “Tefta Tashko Koço”, 700 m në Jug të Pazarit dhe rreth 50 m larg nda rrethrrotullimi i bulevardit  Republika me rrugën “Fan Noli”. Objekti është i përbërë nga 6 dhoma gjumi, 1 ambient dite, 1 tualet, 1 kuzhinë, 1 verandë dhe një ambient i përshtatur garazh me akses direkt nga rruga “Emin Duraku”. 

Zona ku ndodhet prona ka karakter kryesisht rezidencial dhe komercial dhe përbëhet nga ndërtime të ulta tip vilash tipike për këtë qytet. Vendodhja e pronës është shumë e favorshme për banim si dhe për shërbim hotelerie.

< Kthehu tek kërkimi juaj
X